W dniach 6 i 7 czerwca 2026 roku Ostrowiec Świętokrzyski ponownie stanie się miejscem spotkań seniorów, oferując dwa dni pełne inspiracji, wykładów, występów artystycznych oraz integracji międzypokoleniowej.

6 czerwca – sala wielofunkcyjna MCK, ul. Siennieńska 54.
9.30 Rejestracja uczestników.
10.00 Otwarcie XII Ostrowieckich Senioraliów.
10.30 Prezentacja „Dzieje Browaru Saskich” – Zbigniew Tyczyński.
11.00 Pokaz mody seniorów.
11.20 Wykład „Szukaj tego co wesołe, a smutki rozśmieszaj” – Jolanta Szwable.
11.50 Pokaz tańca towarzyskiego.
12.10 Temat „Edukacja fizyczna w rodzinie w dobie przeobrażeń cywilizacji przełomu XX i XXI w.” – prof. dr hab. Jerzy Nowocień.
12.40 Artystyczna niespodzianka.
13.00 Spotkanie seniorów w Strefie Aktywności Społecznej.

7 czerwca
Rynek
14.00 Zbiórka seniorów oraz złożenie kwiatów w miejscu pamięci narodowej.
14.30 Parada seniorów.
Amfiteatr w Parku Miejskim
15.00 Otwarcie drugiego dnia senioraliów oraz wystąpienia gości.
15.30 Koncert „MŁODZIEŻ SENIOROM” w wykonaniu chóru dziecięcego Kotki Dwa oraz Studia Wokalnego Pandora z MCK.
16.30 Artystyczny przegląd amatorskich zespołów seniorów, w tym solistów, chórów, grup tanecznych oraz teatralnych.
19.00 Koncert zespołu HUMORYSY.
19.15 Uroczyste zakończenie XII ostrowieckich senioraliów.

Imprezy towarzyszące: warsztaty plastyczne, florystyczne oraz rękodzielnicze dla dzieci.

Spotkajmy się, świętujmy i pokażmy, że aktywność nie zna wieku!

Wstęp wolny.

Udział w wydarzeniu wiąże się z akceptacją na publikację wizerunku.

Źródło (tekst i zdjęcia):