Wczoraj w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Promyk” w Ostrowcu Świętokrzyskim gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji.

Funkcjonariuszki z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowi przeprowadzili spotkanie z dziećmi, podczas którego omówili zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, takich jak zabawy na podwórku, w domu i przedszkolu. Policjanci zwrócili także uwagę na to, jak postępować w kontaktach z obcymi.

W trakcie spotkania mundurowi przekazali przedszkolakom informacje na temat prawidłowego poruszania się po ulicy i chodniku, a także bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Szczególnie podkreślono znaczenie używania elementów odblaskowych. Dzieci miały również okazję zobaczyć umundurowanie oraz sprzęt używany przez policjantów w codziennej pracy oraz zrobić zdjęcia w radiowozie.

Takie spotkania pomagają w budowaniu pozytywnego wizerunku policji w oczach najmłodszych. Dzięki temu dzieci, widząc policjanta na ulicy, będą bardziej skłonne do zwrócenia się o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

Źródło (tekst i zdjęcia):