Podczas pieszej wycieczki uczestnicy zapoznają się z dawnym układem urbanistycznym osady, obejmującym huty oraz osiedle przyfabryczne. W programie zwiedzanie kamienic pracowniczych, urzędniczych, hotelu fabrycznego oraz figury Matki Boskiej. Uczestnicy odwiedzą także Park Fabryczny oraz kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. W trakcie spaceru poznają interesujące historie związane z tymi miejscami, w tym dzieje Republiki Ostrowieckiej oraz strajku z okresu stanu wojennego. Spacer poprowadzi Kamil Król.
9.06.2026 (wtorek)
10:00 OFERTA DLA SZKÓŁ (zapisy w recepcji OBK, 41 2476419)
17:00 OFERTA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA
Zbiórka w CTH, Aleja 3 Maja 6.
Wstęp wolny!
Udział w wydarzeniu wiąże się ze zgodą na publikację wizerunku.
Źródło (tekst i zdjęcia):