Ostrowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców
Funkcjonariusze z drogówki w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali dwóch kierowców w stanie nietrzeźwości, w wieku 44 i 60 lat. Rekordzista, 60-letni mężczyzna, prowadził samochód marki BMW mając blisko 1,5 promila alkoholu we krwi. Obaj kierowcy mogą teraz spodziewać się kary do 3 lat pozbawienia wolności, wysokiej grzywny oraz kilkuletniego zakazu prowadzenia pojazdów.
Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo licznych apeli i tragicznych informacji w mediach, wciąż zdarzają się osoby, które siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji swojego działania.
Wczoraj, ostrowieccy policjanci wyeliminowali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jako pierwszy, o godzinie 06:20 na ulicy Targowej, został zatrzymany 60-letni mężczyzna, który prowadził BMW mając blisko 1,5 promila alkoholu. Następnie, około godziny 07:35, na ulicy Szewieńskiej, policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Kielc, który kierował Oplem, mając ponad promil alkoholu w organizmie.
Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.